MULLITAJA

View Larger Map
+372 5023442 E-R 10:00-20:00 L 10:00-16:00 P SULETUD Rävala pst 19, Tallinn

Home page

Otsas
Seebikivi 1 kg

Seebikivi 1 kg

Saadavus: Otsas
Mudel: Seebikivi 1 kg

Seebikivi käsitlemisel peab kasutama kindaid. Nahale sattudes reageerib see seal leiduva niiskuse ja higiga ning põletab. Väga soovitav on seebikivi käsitlemisel kasutada ka kaitseprille ja respiraato..
6.90€

Lisa arvamus

Seebikivi käsitlemisel peab kasutama kindaid. Nahale sattudes reageerib see seal leiduva niiskuse ja higiga ning põletab. Väga soovitav on seebikivi käsitlemisel kasutada ka kaitseprille ja respiraatorit. Silma sattunud seebikivi võib põhjustada nägemise kaotuse. Respiraator takistab peente, lenduvate osakeste sattumist hingamisteedesse.

Seebikivi ehk naatriumhüdroksiid (NaOH) on saadaval helveste või graanulitena. Seebikivi säilitamiseks ei sobi plekknõud, kuna need hakkavad seebikiviga kokkupuutel roostetama. Mugav on kasutada õhukindlalt suletavat klaas- või plastpurki. Niiskuse mõjul muutub seebikivi kõvadeks lahustumatuteks klompideks. 

Seebikivi lahuse valmistamisel tuleb seebikivi valada vette, mitte vastupidi.

Kui seebikivile vett peale valada, on tulemuseks purskav vulkaan. Seetõttu peavad ka nõu ja lusikas, mida kasutatakse seebikivi kaalumiseks, olema täiesti kuivad. Seebikivi lahus tuleb segada kuumakindlas nõus. Vee ja seebikivi reageerimisel võib lahuse temperatuur tõusta isegi 90 kraadini.
Kui seebikivi lahus ettevaatamatusest maha loksub, saab selle neutraliseerida, pühkides äädikavees leotatud lapiga koht üle.

Lisa arvamus

Nimi:


Kommentaar: Märkus: HTML kood ei ole lubatud!

Hinne: Halb           Hea

Sisestage pildil nähtav kontrollkood: